Forum tematów wszelakich
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version  
Author: Subject: Adwokat i radca prawny – różnice między tymi dwiema profesjami.
Szambonurek
Junior Member
**

Registered: 2-9-2013
Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 12:55 AM
Adwokat i radca prawny – różnice między tymi dwiema profesjami.

Witam. Interesuje mnie odpowiedź na pytanie, jakie są główne różnice między adwokatem i radcą prawnym. Kiedyś myślałem, że to to samo, ale okazało się, że sa to jednak inni specjaliści.
View user's profile View All Posts By User
karafka
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 02:45 AM

W zakresie świadczonych usług adwokat i radca prawny są do siebie bardzo podobni. Ich główne zadania to: udzielanie porad prawnych, przygotowywanie projektów aktów prawnych i umów oraz reprezentacja klientów przed sądami. Różnice między adwokatem i radcą prawnym polegają głównie na tym, że radca prawny nie zawsze może reprezentować klienta przed sądem w sprawach karnych, natomiast adwokat nie może być zatrudniany w zakładach pracy. Pod linkiem https://www.adwokat-radel.pl/czym-adwokat-rozni-sie-od-radcy-prawnego znajduje się szczegółowe wyjaśnienie tej kwestii.
Szambonurek
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 05:13 AM

Rozumiem. Właśnie czytam zamieszczone pod tym linkiem informacje i wynika z nich, że z punktu widzenia klienta nie ma jakichs zasadniczych róznic miedzy tymi dwoma specjalistami.
karafka
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 05:40 AM

W zasadzie tak. Zarówno adwokat, jak i radca prawny może udzielać pomocy prawnej osobom prywatnym, instytucjom oraz podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą.
Szambonurek
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 06:57 AM

Aha, a Ty osobiście do którego z tych specjalistów udałabyś się w sprawie cywilnej, gdybyś mogła wybrać?
karafka
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 08:06 AM

Ja jak dotąd tylko raz byłam w takiej sytuacji, że potrzebowałam pomocy prawnej od specjalisty. Wówczas udałam się do Adwokata Marcina Radla, który prowadzi własną kancelarię adwokacką. Adwokat ten reprezentował moje interesy przed sądem i sprawa zakończyła się dla mnie pomyślnie.
Szambonurek
Junior Member
**

Member Is Offline

[*] posted on 9-10-2017 at 09:39 AM

Aha, no to ja może też wybiorę adwokata. Wcześniej jednak zorientuję się, którzy adwokaci i radcy prawni z mojej okolicy mają największe doświadczenie w swojej dziedzinie i z którym z nich mógłbym ewentualnie najwcześniej umówić się na spotkanie.

Go To Top

[Queries: 16] [PHP: 68.6% - SQL: 31.4%]