Forum tematów wszelakich

Praca jako opiekuna w Niemczech.. warto?

Mauwtfa_natua - 7-2-2017 at 03:45 AM

Witam. Chciałabym was zapytać jak wyglądają warunki pracy jako opiekunka w Niemczech? Bo mocno się zastanawiam czy nie wyjechać na rok i popracować tam? Znacie ogólnie jakąś firmę co organizuje tego typu wyjazdy? Co możecie ogólnie powiedzieć o wyjazdach tego typu? Będę mega wdzięczna jak ktoś tutaj rozpocznie jakąś fajną dyskusję na ten temat ;) także liczę na was i mam nadzieję, że ktoś mi coś fajnego napiszę tutaj w tym temacie. Z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Frytka - 7-2-2017 at 05:34 AM

ja pracowałam jako opiekunka w Niemczech i według mine jak najbardziej warto. Nie dość, żę naprawdę można się nauczyć odpowiedzialności, zaradności i wpaść na różne życiowe przemyślenia to jeszcze ja się bardzo zaprzyjaźniłam z osobami którymi się opiekowałam i jak dla mnie to już samo w sobie było bezcenne.

Afirmatorka - 7-2-2017 at 06:11 AM

Jeśli chodzi o aspekt finansowy to tego typu wyjazdy są niezwykle atrakcyjne.. co tu dużo mówić, można naprawdę zarobić z 4tyś+ za opiekę, która choć trudno, nie jest aż tak trudna. W Polsce można zarobić duuuuuużo mniej za taką pracę. Także jak jesteś gotowa opiekować się starszą osobą, to naprawdę warto jechać do Niemiec.

Sarah - 7-2-2017 at 08:42 AM

no mega polecam ogólnie stronkę laxocare.pl/ która właśnie oferuje prace dla opiekunek osób starszych w Niemiec. Masz wszystko perfekcyjnie tam opisane, artykuły ułatwiające podjęcie decyzji, dlaczego warto jechać, czego sięmusisz nauczyć, co warto podszlifować.. takie kompendium wiedzy normalnie dla osób które chcą wyjechać. Bardzo polecam ;) mam nadzieję, że pomogłam podjąć decyzję ;D

JAJKO - 7-2-2017 at 10:33 AM

No faktycznie tak z ciekawości zajrzałem do tej firmy laxocare i faktycznie tam mega fajnie wszystko rozpisane mają no i aktualne oferty pracy.. w sumie nie zastanawiałem się nigdy nad takimi wyjazdami, a wyglądają naprawdę atrakcyjnie! Muszę bardzo pomyśleć nad tym… szczególnie, że w przeszłości sporo się opiewakoałem starszymi osobami i jednak mam w tym doświadczenie i myślę, że nic by mnie nie zaskoczyło